CIA 15 Yaşındaki Kane Gamble Tarafından Hacklendi!

       Kane Gamble hiç arkadaşı olmayan ve otizmden müzdarip bir genç.Annesi eski bir loto talihlisi ancak tüm parasını Kane Gamble’ın mahkeme masrafları için harcamıştır.The Telegraph’ın haberinde Kane Gamble  bütün bunları üç yıl önce yani 15 yaşında iken Leicestershire’da annesiyle birlikte yaşadığı evden gerçekleştirdiğini iddia etti.Gamble’ın yaptığı bu işe ‘sosyal mühendislik’ deniyor. Sosyal mühendislik bir çeşit hacker saldırısı ve sanal ortamda insanların zafiyetlerinden faydalanarak istenilen bilgileri elde etmeye çalışmak olarak tanımlanıyor.

Gamble’ın ilk önce CIA’in eski direktörü John Brennan’ı daha sonra da FBI’ın yöneticilerinden Mark Giuliano’yu taklit ederek istihbarat ajanslarının veri tabanına sızdığı bildirildi. Gamble’ın ayrıca ABD İçişleri Bakanlığı’nı ve eski Başkan Barack Obama’nın Ulusal İstihbarat Direktörünü de hedef aldığı iddia ediliyor.

Genç hacker, kurbanları ile sanal ortamda uğraşarak kişisel bilgilerini açığa çıkarıyor, onları mesaj ve çağrı bombardımanına maruz bırakıyor; bilgisayarlarına pornografik görüntüler indiriyor ve tabletlerinin ya da TV ekranlarının kontrolünü eline geçiriyor.

Gamble 18 yaşında olmasına rağmen otizimli olması nedeniyle 12-13 yaşlarında bir çoçuk ile aynı zekaya sahip.Aynı zamanda 2015 yılında Filistinli bir hacker grubu olan Crackas with Attitude(CWA)‘un kurucuları arasında yer alıyordu.Kendisi o dönemi şu sözleri ile anlatıyor ‘Her şeyden önce Amerika Birleşik Devleti’nin ne kadar yozlaşmış ve soğukkanlı olduğunu görünce daha çok kızmaya başladım ve bir şeyler yapmaya karar verdim’

Genç bilgisayar korsanı yargılanma süreci devam ederken, savunmasında yaptığı işlerden herhangi bir maddi kazanç sağlamadığını da belirtti.

 

1 Yorum

  1. Enes Cangül Yanıtla

    Çocuğa bak be 15 yaşında neler yapmış biz hala linux da cd md yazalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir