Bir karakter ile Apple cihazlarını patlatma!

   Apple cihazlarını etkileyen söz konusu bu bug ile karşı tarafa sadece bir karakter yollayarak cihazı çökertebilirsiniz!

  Web tabanlı depolama servisi GitHub bağlantısı gibi görünen, “chaiOS” isminde yeni bir hata bulundu. iMessage uygulaması kullanarak, bir Apple kullanıcısına gönderdiğiniz mesaj, önce uygulamanın çökmesine, ardından telefonun donup yeniden başlatılmasına sebep oluyor. Hata ilk olarak, Twitter kullanıcısı olan Abraham Masri tarafından bildirildi.İncelemelere göre bu karakter Facebook, WhatsApp, Chrome ve Safari uygulamalarınıda etkilemektedir.Bahsedilen hata diğer kullanıcılar tarafındanda test edildi ve sonuçlar gerçekten çok kötü oldu, cihazlarda geçici problemler ortaya çıktı.

Bu sorunun etkisi, iOS, macOS ve watchOS’un son sürümünde çalışan bazı uygulamalarda hâlâ var. Bazı kullanıcılar, Twitter uygulaması içerisinde bu karakteri gördüklerinde uygulamanın çökmesinden şikayetçilerdi. Eğer sizinde telefonunuz bu mesaj sonucu çökme durumu yaşıyorsa, bu siteyi Safari üzerinden açarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

   Günümüzde, Apple pek çok güvenlik sorunu ve bug ile karşı karşıya. iOS cihazınız bu sorundan etkileniyorsa şu bağlantıya tıklayarak iOS 11.3 veya macOS 10.13.4 sürümüne geçiş yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =